| AvalohAlyn a întrebat:

Cum este cartea "Medicina povestita pe înțelesul tuturor" de Dr.Vasi Radulescu? Merita? Ma interesează subiectul.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

" Merita?" - orice carte e bine a fi citită. Câștigul e in "înțelepciunea" căpătată, unde mai pui că e pe ințelesul tuturor

2 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

E o carte foarte bună, scrisă din perspectiva unui om de știință (nu a unui "vraci"), într-un limbaj accesibil celor care nu au studii medicale de niciun nivel. Ar trebui să se găsească în fiecare casă (așa cum însuși autorul recomandă).

| Dana1999 a răspuns:

Nu ti imagina ca o carte te va face să înțelegi si sa înveți o știință atat de complexa. Ca sa poti intelege medicina ar trebui să știi bine chimie si biologie.