| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ma motivez sa citesc mult? Adica citesc cam rar si cam orice carte mi se pare lipsita de sens in ultima vreme, desi am destul de multe romane si carti de dezvoltare personala, dar parca n-am chefu` necesar niciodata.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Citeste romane de aventuri, de detectivi s. a. m. d.
Adica carti care iti pun in miscare fantezia, trebuie sa citesti atent sa aflii firul logic si abia astepti finalul cu rezolvarea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Mersi pentru. raspuns.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate ar trebui sa incepi cu romane potrivite varstei. Eu am inceput in clasa a3-a cu Marile sperante de Charles Dickens si pana n-am citit cateva mii de volume nu m-am lsat. Ar trebui sa vezi ce-ti place mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Pai mie-mi plac mai mult cartile filosofice, nu neaparat aventura si chestii, dar mi se impun niste carti pe care eu n-am chef sa le citesc.