| Alexandra216 a întrebat:

Cum se pune distributia la o carte pe Wattpad?
Am cautat la toate tipurile de setari de pe site si nu gasesc nicaieri. Nici pe calculator si nici pe telefon.

Răspuns Câştigător
| CatalinaPaulaM a răspuns:

După ce ai publicat primul capitol, sub titlul capitolului o să scrie „Distribuție". De acolo. În partea stângă trebuie să pui celebritatea/personalitatea care îți interpretează personajul, iar în dreapta numele personajului. Ți-aș sugera să pui distribuția de pe PC, așa ești 100% sigură că ajunge să fie publicată, aplicația mai face nazuri, deci s-ar putea să ai bătăi de cap cu ea. Oricum, sper că înțeles ce trebuie să faci happy