| andrabateman887 a întrebat:

Cum trebuie să formatez un manuscris în Word pentru a-l putea trimite la o editură (fontul, mărimea etc)

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Times New Roman de 12. Si aliniate fara TAB, probabil. laughing Nu scrie pe site-ul editurii?

| andrabateman887 explică (pentru anonim_4396):

Știam de chestia asta, dar nu eram sigură. Apropo, ala toate editurile este la fel?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.polirom.ro/-/concursul-de-debut-al-editurii-polirom-2018

Daca crezi ca termini pana pe 15 februarie de scris ceva valoros.

| andrabateman887 explică (pentru anonim_4396):

Am văzut concursul ăsta, dar nu cred că voi termina până atunci de scris.