| anonim_4396 a întrebat:

De curand am vazut un film cu fratii Grimm si am inceput sa ma interesez mai mult despre povestile lor. Am citit pe wikipedia, citez 'psihologi precum Bruno Bettelheim au reafirmat valoarea basmelor fraților Grimm, în ciuda cruzimii și violenței din versiunile originale ale unora dintre basme (ce au fost de atunci adaptate în acest sens)'. Unde as putea gasi povestile originale? Sunt foarte curioasa cum s-au exprimat ei atunci si cum s-a schimbat in ziua de astazi.

1 răspuns:
| bobo13 a răspuns:

Daca stii limba Engleza poti cauta pe bloguri de specialitate.