| anonim_4396 a întrebat:

De curiozitate, fiindca nu am fost niciodata la biblioteca, vreau sa stiu daca acolo poti lua si carti noi aparute (gen 2019) sau acolo sunt majoritatea carti invechite? De exemplu ma uitam pe Elefant si voiam sa imi cumpar niste carti, insa sunt chiar foarte scumpe pentru mine si as vrea cam multe, nici spatiu nu am pe unde sa le pun si de vandut... cam greu sa le vand dupa. Deci, oare le-as putea gasi si la o biblioteca? Ca sa nu mai dau banii, ca sunt scumpe!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, eu sunt din Brașov și aici găsesc cam orice, dacă nu la Biblioteca Județeană, la una din cele 6 filiere ale ei sigur. Vezi că în mod normal orice biblioteca are un catalog online (OPAC) și poți verifica acolo dacă au cartea și în ce clădire. Acum depinde și din ce oraș ești, câți cititori și donatori are biblioteca etc. Dar încercă big grin

6 răspunsuri:
| k800gfcgffddsrhtds a răspuns:

La biblioteca de la scoala mea, dintr-un oras mediocru, sunt carti noi, de care nu m-as fi asteptat sa fie.du-te si vezi, nu pierzi nimic

| MentulaMagna a răspuns:

Poti lua orice, atat timp cat cartea e in stoc. Sansele de a gasi carti publicate de curand sunt totusi mai mici, dar merita sa tragi o fuga pana la biblioteca, poate iti face altceva cu ochiul.

| Bondarel99 a răspuns:

Unde la biblioteca? In București de ex nu te lasa sa iei nimic acasă, doar sa le consulți acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La biblioteca zici ca sunt cărți expuse la muzeu. Ți-e frica sa le și iei in mana, ce sa mai zic de răsfoit. Ți-e frica sa nu rupi paginile la carte. laughing

| christine99 a răspuns:

Carti din 2019, poate doar la Bucuresti dar si cartile mai vechi sunt faine, nu te limita.

| RebecaManea a răspuns:

Le găsești!