| TheSeventhSin a întrebat:

am 17 ani si am nevoie de niste bani.
As vrea sa imi spuneti cateva idei.(Fara Part time)
Eu sunt la arte, imi place sa desenez si m-am gandit sa fac ceva bani si sa imi iau o tableta grafica la 200 lei, iar apoi sa strang banii pentru un telefon pe care voiam sa-l cumpar initial.
Normal ca mai am si pusculita mea insa vreau sa primesc din mai multe parti bani.
M-am gandit ca pot vinde si ceva pe site-uri cum ar fi Olx (Am un monitor momenta dar daca ma mi uit prin casa gasesc eu ceva ce poate fi vandut)
Acum vreau sa imi vand un cont (League of Legends) destul de bun cu ceva skin-uri pe el.
As vrea multe sugestii prin care as putea face bani, gen intr-o luna macar 100-150 de lei, iar apoi sa fac mai mult cu tableta sau nu stiu vad eu.

3 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Cam greu sa faci cum ti-ai propus tu, de ce nu-ti iei un job pentru persoanele sub 18 ani? Stiti voi, d'alea pentru elevi sau ceva de gen, nu mai stiu cum se numesc!

| FineBroAndy a răspuns:

Îl ştii pe youtuber-ul PewDiePie? El avea nevoie de bani la început pentru a-şi cumpăra un PC de gaming care să suporte toate jocurile apărute la vremea respectivă. Fiind talentat în Photoshop, a realizat o serie de lucrări pe care le-a adus la o expozitie locala si a strans suficienti bani pentru PC-ul acela.M-am gandit să îți dau exemplul acesta căci are legătură cu latura ta artistică happy.În locul tău, m-aş baza pe talent pentru a-mi asigura un venit. Ştii cum se spune :"Dacă eşti bun la ceva, niciodată să nu îl faci pe gratis".

| Adib123 a răspuns:

Fara sa investesti nimic ai putea face asta http://3afaceri.blogspot.ro/2015/06/pet-sitter.html