| daveSUPER11 a întrebat:

Despre ce este vorba in cartea,, jurnalul unui burlac. Conversatii cu mama,,?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citeste-o! Pe aici nu se fac teme scolare. http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12

2 răspunsuri:
| PiouelPol a răspuns (pentru Salontanul):

Ti se pare ca intrebarea e pusa pentru o tema? Aiurea.
Cere o parere despre o carte. Este o carte din afara scolii, spre informarea ta, nu este pe lista lecturilor scolare.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru PiouelPol):

Ti se pare ca intreabarea este pusa pentru a-l ajuta la restaurant? Aiurea (se scrie cu semnul exclamarii)! Cere informatii pentru a nu mai citi cartea ceea ce este grav. 100% li s-a dat la scoala sa o descrie, sa explice ceva, sa faca o analiza. Spre informarea ta si eu am trecut prin scoala si stiu cu ce se mananca. De ce crezi ca lista lecturilor scolare este standard? Scrie undeva ca nu este voie sa incluzi alte carti? Arata-mi legea!