| iubesteOrezul a întrebat:

Dragilor, ati citit conspiratia sau fortareata digitala de Dan Brown? E la fel de plina de simbolistica la fel ca si Codul lui Da Vinci? Merita citite? Funda celui caruia imi povesteste despre ce e vorba in ele ca nu inteleg de pe google. Multumesc.

5 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Măi, eu am început cu Conspiraţia, trebuie să citesc şi Codul Lui Da Vinci... Însă oricum, m-a impresionat.

Răspuns utilizator avertizat
| UnleashedPsycho a răspuns:

Conspiraţia e chiar cartea mea preferată de-a lui Brown, de fapt e singura care mi-a plăcut cu adevărat. Nici măcar nu atinge Codul lui Da Vinci în materie de simbolism, dar mie-mi place. La fel şi Fortăreaţa Digitală.
Diferenţa majoră dintre ambele cărţi şi Codul lui Da Vinci e lipsa lui Robert Langdon, care e personaj principal în celelalte 3 cărţi.

| droid96 a răspuns:

De Dan Brown am citit doar Fortareata Digitala si Simbolul Pierdut.
Sincer, chiar merita citite: ambele sunt thrillere, pline de actiune, rasturnari de situatie. In special Simbolul Pierdut, roman al carei actiune se petrece in decursrul unei singure zi. Nu o sa-ti fac un rezumat, ca pe ala il gasesti pe Wikipedia si iti stric si placerea cititului.
Bafta!

| seabii a răspuns:

Aveti aici un link in care gasiti cateva carti ale lui Dan Brown
http://carti-online-gratuite.blogspot.com/