| Vatafu_Catalina_Evelina_2001 a întrebat:

Exista o lege in care spune cat poate dura un test la scoala?

6 răspunsuri:
| NellieLovett a răspuns:

Ar fii amuzant sa existelaughing
Noi am dat in semestrul I teza la mate in o ora jumate(ne-a luat de la religie).

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista nici o lege in acest sens, exista prevederi privind timpul doar pentru diferitele examene (bacalaureat, evaluare nationala, examene de diferente, corigente, etc).
Pentru teste timpul este cel stabilit de profesor, de obicei poate fi de cca 30-50 de minute.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista, poate sa te tina si 5 ore acolo

| Alexa4123 a răspuns:

Nuuu..Ar fi fost cel mai bine.Dar daca asa a fost sa fie, n-ai ce face.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există nici o prevedere legală care să impună un anumit timp pentru testele scrise!
Excepţie fac tezele şi examenele naţionale.

Profesorul poate stabili acest timp după cum doreşte ( şi în funcţie de volumul de lucru )...

Vezi alte detalii în R.O.F.U.I.P. aprobat prin Ordinul MEN nr. 5115/15.12.2014 de la linkul :
http://www.isjmm.ro/......rofuip.pdf

Toate cele bune!