| Kex007 a întrebat:

Cineva cu Tahicardie pe aici? Imi poate spune cat dura si ce simptome sunt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mjk99 a răspuns:

Tahicardia este un simptom al altor afecțiuni. Reprezintă tensiune arterială ridicată (mai mare de 14 cu 9), puls crescut (peste 85-90). Poate fi provocată de o mulțime de afecțiuni, de la probleme cardiovasculare până la probleme renale, hormonale, șamd. Consulta un medic, nu internetul, pentru binele persoanei suferinde. Aici vei primi doar răspunsuri teoretice, nimic mai mult