| Silviix3 a întrebat:

Dragostea chiar poate dura o viata, asa cum se spune?

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are cum.

| lolly a răspuns:

Depinde de persoane, eu tind sa cred, ca persoanele care se iubesc cu adevarat formeaza o flacara care arde arde arde. nu se stinge, doar un partener poate sa o stinga, nu ceilalti din jur.Se poate spuna ca poate dura o viata, poate si dincolo:X

| Klepto a răspuns:

Am cumparat o prostie de cutit care cica pot sa-l folosesc toata viata ca nu se intampla nimic cu el. Dupa cateva luni s-a stricat definitiv.Cu asta pot sa corelez eu dragostea si longevitatea ei.

| Dash a răspuns:

Da

| WooLove a răspuns:

Dragostea poate dura o viata dar nu intodeuna o sa fie la fel cum este la inceput =D

| ShowTim3 a răspuns:

Nu, Domene fereste de asa ceva happy totu e trecator (multumesc Doamne happy )

| vladmR a răspuns:

Nu poate dura atat de mult timp, e ceva legenda aia.

Răspuns utilizator avertizat
| ImHereForYou a răspuns:

Parerea mea este ca daca dragostea nu este impartasita...nu dureaza o viata dar...mereu o sa simti ceva pentru prima ta dragoste.
Yo m-am indragostit de un baiat in clasa I, sh uite ca sh acum mai simt ceva pentru el.Dar nu mai este delock ca la inceput

| StillMissYou a răspuns:

Nici nu se mai stie in ziua de azi cit dureaza dragostea asta?!?

| Angelofdarkness862 a răspuns:

Nimic nu este vesnic deci as putea a spun ca nu dar uni spun ca da

| francesca89 a răspuns:

Uneori se formeaza o legatura intre doi oameni,care e vesnica,nimeni si nimic nu o poate rupe,chiar daca in viata se intampla multe,si poate oamenii aceia se despart la un moment dat,mai devreme sau mai tarziu se regasesc,stiu ca e un sablon stupid,dar, ei se numesc "suflete pereche", si sunt sigura ca exista...se vede in ochii lor

| Bab a răspuns:

Din punctul meu de vedere da poate dura o viata acum depinde pe cine alegi

| drtractor a răspuns:

Nu, doar sentimentul de atasare si obisnuita fata de persoana respectiva.

| Silviix3 explică:

Buna,@cr1stoph91! Poate vroiai sa spui 3 ani.

| marioneta1991 a răspuns:

Eu spun ca da! love struck

| deyu_1481 a răspuns:

Da,poate dura o viata, dar depinde de multe lucruri.Depinde de increderea dintre cele 2 persoane care se iubesc, de intensitatea sentimentelor, de felul in care aman2 inceraca sa se recucereasca in fiecare zi, si bineanteles depinde de faptul ca nici unul din cei 2 nu ar trebui sa asculte de cei din jurul lor!

| Violetta_7046 a răspuns:

Da,daca pastrezi locul cald mereuwinking!