Întrebare recomandată | benid a întrebat:

Exista vreo aplicatie pentru a-mi creste viteza cu care citesc in romana?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
31 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu chiar vrei o aplicatie care sa citesca pentru tine sau cum? pune mana si citeste carti lasa telefoanele si tabletele

Răspuns utilizator avertizat
mira
| mira a răspuns:

Cauta pe net citirea rapida.

| miTzuliK93 a răspuns:

Nu, man, pentru asta exista carti si pdf-uri. tongue Exersand iti dezvolti rapiditatea cititului.

| Fernando9Torres a răspuns:

Da,se numeste "carti"...si exista si un app store pe nume biblioteca/librarie!

| kteichd a răspuns:

Da : Carti.apk

| vladv26 a răspuns:

Nu ai nevoie de nici o aplicatie, citeste nist carti si asa sa te obisnuiesti si cu cat o sa citesti mai mult o sa citesti mai rapid, trebuie sa tot citesti

| timeOUT a răspuns:

sa stii ca si facebook'ul ajuta, dar mai bine ramai la carti, pentru ca celelalte, sctrica vederea.

| Claudes a răspuns:

Ca sa citesti mai rapid trebuie sa citesti mai mult. Cu cat citesti mai mult cu atat vei reusi sa citesti mai repede si sa ai un vocabular cat mai bogat.

| Mediocre a răspuns:

Cititul mult ajuta!

| BlackBi a răspuns:

Nu exista aplicatie, dar exista carti.
Du.te la cladirea numita biblioteca, imprumuta carti, citestele si cu siguranta vei citii mai repede. sau vei stii mai multe, depinde. Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| BlackBi a răspuns (pentru andrey1412):

Cu siguranta, uite poti citi mai repede. doar daca citesti cat mai mult.
Dar nu este neaparata nevoie sa citesti carti, poti citi articole, reviste. manga. orice si iti dezvolti citirea cat si modul de gandi.

| HappyGirl4 a răspuns:

Exista 2 apicatii super interesante si foarte accesate se numesc: SCOALA si CARTE!

| KALASHER a răspuns:

Da,se numește Carte!

| SweetFashion a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva. Trebuie sa citesti ca sa-ti poti mari viteza! Exerseaza, citind orice si cat de repede poti!

| Bogdantpu98 a răspuns:

Exerseaza cititul!

| flash30 a răspuns:

Nu există.
În schimb, poţi citi cărţi pentru a exersa. Începe cu cărţi mai uşoare.

| Hugo1895 a răspuns:

Citesti -> din ce in ce mai mult -> vei reusii sa citesti cu viteza mai mare sau pur si simplu poti sa dai o atentie foarte sporita a ceea ce citesti si sa nu te incurci big grin

| Gicalaur a răspuns:

Pentru asta iti trebuie sa te duci pe la scoala.

| SaraDundee a răspuns:

laughing Aplicatie? Pentru a citi mai repede, trebuie sa citesti mai mult.

| benid explică:

Am gasit aplicatii in engleza care te invata si te pun sa exersezi citirea rapida, dar nefiind in romana nu cred ca sunt foarte eficiente.

| Inteligentulextra13 a răspuns:

Nu cred ca exista astfel de aplicatie!

| Cristynuttttttzzaaa a răspuns:

Scoala!

| Ghitahoinaru a răspuns:

Da, chiar exista o aplicatie, se numeste CARTI. Daca vei citi mai multe o sa vezi ca nu vei mai avea probleme

| AndreeaMaria2000 a răspuns:

Nu exista asa ceva, trebuie sa citesti ca sa-ti perfectionezi cititul. Exerseaza.

| Belieber0012 a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva.

| Didii12 a răspuns:

Hey, nu cred sa existe vreo aplicatie pentru asa ceva, dar eu iti recomand sa iti cumperi niste carti cu ce doresti tu, si sa te pui pe citit. Sper ca te-am ajutat.

| XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX a răspuns:

Nu! Din pacate pentru unii, aplicatiile se descarca in telefoane, tablete, etc, nu in creier. Poti sa-ti maresti viteza cititului citind in fiecare zi cel putin o ora.

| EmyMaryy a răspuns:

Poti reusi acest lucru numai citind si iar citind.Dar este un lucru foarte greu pentru ca lenea la toti este mare.Dar cu timpul sper sa-ti placa, ca nici mie nu-mi placea inainte dar acum incepe sa-mi placa.Cauta carti in functie de ce iti place de exemplu mie imi plac romanele politiste. Sper sa gasesti ce cauti.OK big grin