| Maria_Alexandra_1990_K2dv a întrebat:

Heei TPU! Recomandati-mi si mie niste carti SF gen "Harry Potter", "Percy Jackson si Olimpienii"

3 răspunsuri:
| Gabriel9707 a răspuns:

Journey to the Center of the Earth

| laurentiavl a răspuns:

Night School (mister, adolescent, dragoste, contemporan)
Hobbitul (fantastic, (e prima carte din ''Stapinul Inelelor''), Hix Hall (fantastic, horror, dragoste, adolescenti), Fluturi (dragoste, drama), Si tu esti singur? (dragoste, drama) Seria Amos Daragon (fantastic), Seria Perky Jackson si Olimpienii (fantastic, contemporan, comedie, mister, zeii greci in sec 21),
Flacari si gheta(dragoste, sec 12-18), Fata si marea(comedie, aventuri, dragoste, comedie), P.S. Te iubesc (dragoste), Inainte sa te cunosc, Dupa ce te-am cunoscut (dragoste), O zi din sapte(drama, contemporen, comedie), Mostenirea ucigasa (mister, crima, comedie), Titanic, Hotul de carti(istoric, drama), Fata din tren(fantastic, drama), seria Grey (dragoste, cam pentru maturi, insa destul de interesanta) Sub aceeasi stea(dragoste, cancer).
13 plicuri albastre(aventura), Anna si sarutul frantuzesc (dragoste, comedie, preferata mea bdw.) Imblinzitorul de dragoni (fantastica) Seria Aprilynne Pike: 1 vol. Aripi, 2 vol. Farmece, 3 vol. Iluzii, 4 vol. Destinul (fantastica, dragoste, adolescenti) Seria Culorile Dragostei: Verde de smarald, Albastru de safir, Rosu de rubin (fantastica, dregoste).
Daca mai vrei iti mai spun...eu le-am citit pe toate, si ti le recomand sa le citesti numaidecit!

| Marco_Nour_1990 a răspuns:

,,Cronicile din Narnia" și/sau,, Hobbitul" (destul de grea) și/sau,, Stăpânul inelelor"