| AndyDiva a întrebat:

Heey TPU! Sa incep cu inceputul. Am scris o carte. M-am documentat si am cam inteles ce trebuie sa fac sa imi public cartea. Totusi, as avea nevoie de sfaturi de la cineva care chiar se pricepe in domeniu. Adica as vrea sa stiu cum gasesc un agent literar, cum ar trebui sa ii cer agentului literar sa ma reprezinte, cum trimit manuscrisul la o editura (se ocupa agentul literar de asta?) etc. As avea totusi o problema. Din cate am inteles, scriitori tineri nu sunt foarte apreciati (eu am 15 ani). Pe scurt, am nevoie de cineva care chiar se pricepe la lucruri de genul asta (cineva care a mai publicat sau care lucreaza in domeniul asta). Multumesc anticipat! Fie ca cel mai bun (si mai complet) raspuns sa primeasca fundita.

2 răspunsuri:
| Teardrop a răspuns:

Întâi lasă pe cineva să citeasă ce-ai scris. Dacă are vreo calitate, sau e nașpa.

| Miaeuu a răspuns:

Eu nu ma prea pricep in acest domeniu, dar cred ca cel mai bine ar fi sa duci manuscrisul la cat mai multe edituri, sa vezi daca va accepta vreuna sa publice cartea.
Apoi se vor ocupa ei de restul lucrurilor, cum ar fi publicitatea, etc.
Sper ca te-am ajutat. Funda?