| Seiya a întrebat:

Hei, a citit cineva Cartea egipteana a mortilor(papirusul ani)? Ce părere aveți de ea?

Răspuns Câştigător
| Denly a răspuns:

Am dat asa putin cu privirea, e un ritual ce il face preotul timp de 40 zile parca dupa ce moare o persoana.
Nu cred ca are vreo ceva adevarat. Lumea de dincolo inca e un mister pentru toti. Multe culturi au vazut diferit trecerea dincolo de aceasta lume. Acum care spune adevarul sau care minte nu stiu, doar ca e mai bine sa mergi acolo cu o oarecare protectie daca o poti avea. Sunt de acord ca oamenii in viata sa incerce sa arate ca doresc binele persoanei care nu mai exista in acest plan.

3 răspunsuri:
| Seiya explică (pentru Denly):

E în totalitate în egipteana sau este și tradusa?

| Seiya explică (pentru Denly):

Este scrisa în totalitate în egipteana sau e tradusa?

| Denly a răspuns (pentru Seiya):

Eu o am tradusa in romana pdf