| marykaterineganea a întrebat:

Hei! Care este, dupa parerea voastra, topul celor mai bune 10 carti de literatura clasica(romana si straina) pe care le-ati citit vreodata?

Răspuns Câştigător
| ElectronicSound a răspuns:

1.mizerabilii-v.iugo, 2.padurea spanzuratilor-l. rebreanu, 3, 4, 5 - tot carti de liviu rebreanu, 6-hamlet-shakespeare (si alte piese cu m-ar fi machbec, romeo si juliet) 7 teatru-caragiale (o scrisoarea pirduta, dale carnavalului), 8-marry shelley-frankenstein, 9- fica marchizului-a. dumas, 10. idiotul-dostoievski.
scuze pentru greseli, si din cartile actuale imi plac romanele nordice (politiste, psiohologice, din suedia, norvegia, islanda) nu prea am gusturi bune, da rmacar mai citesc ceva.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat