| JustMe4ever a întrebat:

Hei!
Caut si eu niste carti gen Ingerul noptii si Instrumente mortale.
Ador sa citesc fictiune, dar m-am plictisit de vampiri si vrajitoare.
(de preferat carti cu ingeri/nefilimi sau cu de toate)
Multumeeeeeeeesc!

2 răspunsuri:
| AlleMrr69 a răspuns:

Volumul I: Tristeți de sucub.
Vol.II:Nopți de sucub.
Vol.III:Vise de sucub.
Vol.IV: Patimi de sucub.
Vol.V:Taine de sucub.
Vol.VI: Dezvăluiri de sucub.
Aceste cărți sunt geniale, poți căuta pe net să citești descriere și vei vedea dacă-ți plac.

Mai este și Damnare, cu vol. II Rătăcire(Mai sunt și alte volume dar aceste le-am citit eu)

Încearcă cărțile din Seria: Forțele Răului Absolut.

Sau Blestemul focului și vol.II de la acesta nu-l mai știu.dar e din seria: Elita Întunecată.

| Mayar a răspuns:

Vampirii din Morganville e un roman interesant. Desi crezi ca e o poveste de dragoste intre un vampir si o fata, sau. viceversa, departe de roman aceasta tema!
Dupa ce citesti volumul 1 - intr-o sapt sigur il termini, o sa vezi daca mai vrei sa citesti continuarea.
Contine acolo, mister, fantastic, dar si real, probleme cu care ne confruntam de obicei. Are de toate, bine echilibrate intr-un 'ambalaj' atragator.winking
Eu zic ca merita sa il cercetezi putin.