| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! spuneti-mi niste carti S.F. faine cu ingeri in afara de
Ingerul noptii si damnare!

4 răspunsuri:
| Marialy a răspuns:

Ai putea continua seria Damnare, mai exista alte 2 carti Ratacire si a 3-a nu mai stiu cum se numeste. Dar iti recomand din toata inima A 16-a Luna exista si A 17- a luna si a 18-a dar nu au aparut in Romani din cate stiu. A 16-a Luna este cartea mea preferata. succes la citit. Apropo eu tocmai m-am apucat sa citesc Damnarewinking

| xzzyzy a răspuns:

Mai las-o moale cu fantomele (asa se numeste cartea)

| MuscaNeagra a răspuns:

Altfel de ingeri - Lili St. Crow
Ben Hur - Lew Wallace
Ingerul mecanic (dispozitive infernale 1)- Cassandra Clare
O credinta oarba in ingeri- R.J. Ellory
Pastorul, ingerul, si Walter cainele- Dave Barry
Vremea ingerului (Cantecele Serafimului1 )- Anne Rice

| xeno14 a răspuns:

Cu ingeri nu stiu dar daca vrei carti cu adevarata captivante(si eu sunt un mare fan al Sf-uluitongue)citeste cartiile scrise de Isaac Asimov sunt cele mai captivante carti citite de mine vreodata.
Bafta!