| DonEduardo a întrebat:

Hei, salut, va pot intreba ceva? Exista vreo carte de aventura in care nu apar absolut deloc oameni? Daca da, va rog sa imi spuneti care.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Exista, si inca multe.
Cartile de povesti cu animale, cartile sf cu extraterestrii din alte lumi etc.
Toate filmele de desene animate sau de animatie au la baza cate o carte, la fel si cele sf, chiar daca aceea carte este una subtirica si doar efectele de filmare le-au facut cunoscute.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Toate cartile de aventuri sunt cu oameni.

| sierra1 a răspuns:

Nu te lua după inepțiile/aiurelile primite de la unii-alții!
Uite un exemplu:

https://ro.wikipedia.org/wiki/Col%C8%9B_Alb

| Elelei a răspuns:

Ce fel de aventura e fara oameni?

| JicaContra a răspuns:

Carte nu stiu
dar filme cu catelusi si alte animale sunt o tona
cel mai cel film e Zootopia

ba nu, STIU, cel mai dur film facut dupa o carte e "Ferma Animalelor"
stiu ca pare zootehnie dar e cat se poate de thriller, suspans si ACTIUNE, si sunt ABSOLUT SIGUR ca exista si o carte!

| DonEduardo explică (pentru Bula):

Poti da niste nume, te rog?

Bula
| Bula a răspuns (pentru DonEduardo):

De exemplu, Ferma Animalelor (G. Orwell)
https://www.academia.edu/16107830/Ferma_animalelor
Tot de acolo poti descarca si multe alte carti
https://www.academia.edu

| DonEduardo explică (pentru Bula):

Dar in ferma animalelor apar oameni.

Bula
| Bula a răspuns (pentru DonEduardo):

Am dat doar un exemplu cunoscut.
Oameni apar putin timp, ca si cainii plimbati in alte filme. happy
Mai sunt multe, dar n-am timp sa le caut. Time is money!