| bistarcro a întrebat:

O carte cu multa aventura! funda

Răspuns Câştigător
| Arckantos26 a răspuns:

Cele sapte Minuni ale lumii vol.1, 2,3, 4 de Katherine Roberts

8 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Salut! Incearca Cei trei muschetari de Alexandre Dumas!

| corolav a răspuns:

Vezi răspunsurile utilizatorului corolav

| Euletitia a răspuns:

Buna! Recomand "Manastirea din parma", scrisa de Stendhal, e cu avntura, dragoste si fictiune sitorica, descriind intrigile complicate de la curtea printului de Parma...o carte intr-adevar superba, trebuie sa o citesti. De asemena, un ciclu de carti fain cu aventuri ale unui grup de adolescenti il reprezinta "Ciresarii", de Constantin Chirita. Lectura placuta!

| FlorenceVi a răspuns:

"The trip"- Sarah Fray

| flore45 a răspuns:

Pai de obicei cartile Agathei Christie sunt pline de aventura si mister. Eu iti recomand "O crima anuntata".

| astainumelemeu a răspuns:

O carte cu fff multa aventura si fff multa fantezie combinata cu un strop de comedie este Taramul Fanteziei Naroade de K.J. Taylor

| secretdiscret00 a răspuns:

Singur pe lume de Hector Malot.
Winnetou de Karl May.

| AnnMirele a răspuns:

"Calaretul fara cap".E roman de dragoste si aventura.Si daca nu l-ai citit sau esti adolescent citeste "Corsarul Negru/Regina Caraibelor".