| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU de unde pot lua volumul 4, 5, 6 dacă a apărut din Copiii Lămpii Fermecate?

Răspuns Câştigător
| ShadeAdda a răspuns:

Salut!
Volumele 4 si 5 ("Djinii Razoinici" si "Enigma Portalului Blestemat") pot fi obtinute de la supermarket-urile Cora, Carrefour sau Real, dar si de la Diverta. Insa e posibil sa nu le gasesti cu usurinta. Uneori sunt pe rafturi, alteori nu sunt. In schimb sigur le poti gasi la unul dintre targurile anuale de carti: Gaudeamus si Bookfest, reduse la pret, la editura Corint Junior. (Bookfest are loc in luna iunie - intrare libera, iar Gaudeamus in luna noiembrie - intrarea costa). Merita sa le iei totusi de la targuri decat sa-ti bati capul sa le cauti in diferite magazine.
Insa, din pacate nu a aparut si al saselea volum in romana. Il astept si eu de vreo 2 ani si jumatate si tot nu apare. Probabil din cauza lipsei popularitatii. In engleza a aparut deja de mult insa in romana... nimic. Sper sa apara totusi la un moment dat. Copiii Lampii Fermecate este seria de carti care mi-a infrumusetat copilaria. Si, desi au trecut ani de zile de cand am terminat al cincilea volum, as contiua seria cu mare drag.
Sper ca am ajutat cat de cat. See ya!

1 răspuns:
| alessa10 a răspuns:

De pe net