| Cranberries a întrebat:

Hei! Vreau sa va rog sa imi mai spuneti carti asemanatoare cu "Jane Eyre" ( Charlotte Bronte), "La rascruce de vanturi" ( Emilly Bronte ). Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Disharmony a răspuns:

Caută celelalte cărți ale surorilor Bronte, iar dacă prinzi gust pentru stilul victorian, îți recomand și „Iubita locotenentului francez" de John Fowles, „Moara de pe Floss" de George Eliot și cărți de Charles Dickens și Thomas Hardy (în special „Tess d’Urberville").

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Notre-Dame de Paris, autor Victor Hugo
Anna Karenina, autor Lev Tolstoi

| Alcyon a răspuns:

Rebecca (ti-o recomand), Femeia in alb, Sora Carrie.

| Cameliapantiru a răspuns:

Iti recomand sa citesti romanele scrise de Jane Austen: "Mandrie si prejudecata'', "Ratiune si simtire'', ''Emma'', ''Persuasiune'', "Manastirea Northanger'', "Mansfield Park''