| kawaii69 a întrebat:

Heii :3 Am scris aceast poveste pe wattpad, dar nu prea are cititor :c De fapt e prima mea poveste pe care o continui. Am scris destul de multe dar le-am sters, insa la aceasta povestire am de mult timp ideea in cap si nu as vrea sa ma las. Va rog mult, puteti sa o cititi si sa imi lasati o parere? Momentan are doar 3 capitole, si sunt scurte, deci va rog mult mult mult ^.^

http://www.wattpad.com/79520677-i%27m-just-a-girl-capito lul-i

P.S. important: E posibil sa nu incarce capitolul I. Apasati pe capitolul II si apoi reveniti la capitolul I ^^

P.S.S. Daca si voi scrieti povesti, lasati link-ul :3

P.S.S.S Puteti sa imi lasati pareri aici sau sub forma de comentariu la povestire

P.S.S.S.S. Multumesc mult :3

7 răspunsuri:
| Deaad a răspuns:

E cam sec nu crezi? Prea repede ai trecut la subiectul povestirii.
Sa fim seriosi si realisti, nu mai scrie chestii neadevarate.Nu exista cazuri speciale in care sunt fetele inrolate in armata.Nu exista asa ceva.Cu atat mai putin daca are si 16 ani
Nu-mi place.Ai de lucru daca vrei sa avansezi in asta.Nu renunta pentru ca nu mi-a placut mie.Incearca sa fi realista.
Am remarcat dialogurile ca fiind bune si interesante.
Dar nu uita, niciodata sa nu treci asa repede la subiectul principal.Pana sa ajungi acolo mai trebuie sa aiba loc o serie de intamplari.

| Teardrop a răspuns (pentru Deaad):

De ce să fie realistă? E o poveste. Asta e rolul lor. N-ai auzit de Fantassy sau SF?

| Teardrop a răspuns (pentru Deaad):

Plus că nu ştii nici istorielaughing Ioana D'arc a ridicat asediul de pe Orleans când avea 16 ani. Regina Elisabeta a început să conducă când avea 16 ani. Ecaterina Teodoroiu a murit pe la 20. Hitler a aruncat pe câmpul de luptă o armată de copii de 13-14-15 ani la finalul celui de-a doilea război mondial.

| Teardrop a răspuns:

Sună destul de bine. Ai câteva greşeli de gramatică şi tastare, dar astea se pot rezolva la o recitire. Povestea e interesantă.
În descrieri e loc de mai bine, însă totul vine odată cu exerciţiul.
Nu mai scrie cu "Flashback". Mai bine scrie în italics.
Ştiu că peste tot, probabil, ţi s-a zis să scrii cu POV. Ai stilul unui scriitor de fanfiction. Scrii şi fanfiction-uri, nu?

Într-o compoziţie literară în limba română, de regulă, nu ai voie să foloseşti expresii în engleză cum e Point of View sau Flashback. Încearcă să renunţi la ele. Scrie un capitol dpdv al unui personaj, apoi dpdv al celuilalt personaj, sau scrie la persoana a IIIa.

Continuă să scrii. Ai potenţial. Şi citeşte mult. Aşa îţi dezvolţi un stil propriu.

| kawaii69 explică:

Multumesc mult de idei. Voi modifica si voi tine cont. ^^

| Teardrop a răspuns (pentru kawaii69):

Deci scrii fanfictions?

| Cryss_Cristina_1997 a răspuns:

Draguta povestea