| Geo_Georgiana_1993_1jgY a întrebat:

Helau TPU! Deci cine stie o poveste de clasa a 5a in afara de Print si Cersetor, Colt Alb, Capitan la cinspea ani etc.
Pleaseee big grin DAU FUNDA!

P.S Nu stiu daca am ales bine categoria

Răspuns Câştigător
| Karabatic a răspuns:

Iti voi spune niste carti care le-am citit si eu:Oliver Twist,Aventurile lui Tom Sawyer,Recreatia Mare,Amintiri din Copilarie,Huckleberry Finn,Odiseea,Cuore,Craiasa Zapezii,Fram,ursul polar,Calatoriile lui Gulliver,Micul Print, Alice in Tara Minunilor, Dumbrava Minunata, Legendele Olimpului, Printul Fericit
Iti mai dau si niste povesti care mi-au placut prin clasa a 5:Greuceanu,Sarea in Bucate,Praslea cel Voinic si merele de aur,Cartea cu Jucarii, Fat-Frumos din lacrima, Aleodor Imparat, Prostia Omeneasca, Unde fugim de-acasa
Daca iti plac iti dau si niste poezii pentru clasa a 5-a:Scrisoarea 1, 2, 3, 4, 5; Ce te legeni, si cam atat am cam citit eu prin clasa a 5a
Sper ca te-am ajutat

3 răspunsuri:
| AleCSa05 a răspuns:

Alice in tara minunilor, Tom Sawyer, Huckleberry Finn, David Cooperfield.