| GheorghitaEmanuel1422 a întrebat:

Hey. Recomandati-mi si mie o carte va rog. De preferat una cu aventura, dragoni, medievala, dar cel mai mult ma intereseaza sa fie cu dragoni. Multumesc.

2 răspunsuri:
| Mostesare a răspuns:

Un exemplu perfect ar fi cartea Hobbitul: O călătorie neașteptată (2012) de J.R.R Tolkien. Personal am citit-o și eu, însă nu vreau să îți dezvălui prea multe detalii pentru a nu pierde din farmecul poveștii în caz că dorești să o lecturezi.

| Anonimastilata a răspuns:

Hobbit laughing (claar)
Si poti incerca si Tara Duncan (nu e despre dragoni in special, dar apar personaje care sunt dragoni)