| Riki123riki123 a întrebat:

Ce carte imi recomandati sa citsc? Care sunt mai mult de aventura.

Răspuns Câştigător
| roxy1direction4ever a răspuns:

Orice de Jules Verne, sau robinson crusoe de Daniel Defoe( cred ca asa se scrie corect) sau Harry Pottre de J.K. Rowling

3 răspunsuri:
| LegionarulRoman a răspuns:

Winnetou-de Karl May (o carte extraordinara) si Testamentul incasului tot de Karl May.Incearca sa citesti din clasici, nu tot felul de prostii de carti cu vampiri si alte nazbatii, caci numai clasici iti vor forma cultura si inteligenta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jules Verne-Capitan la 15 ani

| thathgirl a răspuns:

Academia vampirilor de richelle mead
e suuuper tare