| oana09_3398 a întrebat:

Imi recomandati vreo carte buna care sa fie de dragoste, dar si cu aventura?

8 răspunsuri:
| Phantasmagoria a răspuns:

O plimbare de neuitat (a walk to remember)sau se mai numeste si O iubire de neuitat.

| LostHappiness a răspuns:

Ingerul Noptii, o carte scrisa de Becca Fistzpatrick. Am citit-o pana acum de doua ori si de fiecare data ramaneam doritoare de mai mult love struck

| simonna a răspuns:

Eu ti-as recomanda:Anna Karennina,Razboi si pace,Elevul Dima dintr-a saptea, Scrisoare de dragoste, Invitatie la vals-Mihail Drumes
Pe aripile vantului e superba
Cele doua Diane-Dumas

| IndescribableChild a răspuns:

Gone with the wind (Margaret Mitchell)
Gazda (Stephenie Meyer)
When the sidewalk ends (Shel Silverstein)
Le-am citit. Merita. Mult mai interesante decat statul la pc...

| cudyu007 a răspuns:

O buna carte in acest domeniu e " ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi" de camil petrescu si dupa titlu e ceea c ceri u.am citit-o e... bunicik

| Daniella a răspuns:

The vampires diaries.chiar daca este un roman cu mai multe volume, este un roman de dragoste cu multe aventuri, care mai de care.

| PrajituricaCuFrisca a răspuns:

Pe aripile vantului

| Lollix a răspuns:

Amurg e cea mai buna carte. si daca vrei mai mult si daca iti place. ai si cantinuarile. Luna Noua, Eclipse si Zori De Zi. in grupul meu de prieteni sunt cele mai bune carti. dragoste, aventura. umor sec. ce sa zic, perfect love struck