| Ejirjtjejejjfjrjfnfn a întrebat:

Vreau niște recomandări de cărți de orice categorie (mai putin de dragoste, dramă, accidente, tot ce e legat de sânge), menționez faptul că am zece ani deci vreau carti din categoria de vârstă 10-12 ani.

5 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Harry Potter - toata seria.

| Iote a răspuns:

Jules Verne, toate cartile. happy

| Osneros a răspuns:

Accidente și sânge* poți vedea și în filme, chiar și în viața reală, nu-i ceva de care ar trebui să-ți fie frică să vezi. Crezi că n-o să te tai niciodată accidental cu un cuțit / lamă / ciob / whatever?
*Nu mă refer aici la categoria gore.

| Ejirjtjejejjfjrjfnfn explică (pentru Osneros):

MIE nu îmi e frica de așa ceva! Dar chiar nu imi place sa citesc despre aceste chestii!

| iamprettybored a răspuns:

Citește tot ce găsești la editura Arthur, mie aceste cărți mi-au plăcut enorm!