| usuk a întrebat:

Hi all, exista carti asemanatoare cu animeul Death Note? stiu ca este o carte: Death Note Another Note scrisa inaintea animeului dar mai sunt si altele care sa aiba asemanari cu acest anime? mersi Funda

2 răspunsuri:
| Nolifenodeath a răspuns:

Eu stiu numa cartea dupa anime si este si film pe nume Death Note, Vol. 1: Tsugumi Ohba, Takeshi Obata.

| TwistedDemon a răspuns:

Code Geass... însă dacă te referi la intelectul protagonistului, nu ai să vezi îngeri ai morții în el.