| MCRgurl a întrebat:

Imi plac cartile! big grin Si astazi am terminat trilogia Jocurile Foamei si dupa o saptmana in care am stat si am citit continuu,simt ca viata mea nu mai are sens dupa ce am terminat cartile astea laughing Anyways, ce vreau eu de la voi este sa imi recomandati carti in genul asta.Sau ziceti-mi cartile voastre preferate! Va multumesc mult big grin

Răspuns Câştigător
| Teardrop a răspuns:

Cronicile Wardstone - Joseph Delaney
Deşi mult mai copilăroase, scrise într-o manieră mai simplistă, sigur o să îţi placă.

Vrăjitor şi Vrăjitoare - James Patterson
E tot o scriere distopică, precum Jocurile Foamei.

Cânteg de gheaţă şi foc- George R.R. Martin
Cărţile după care e făcută seria Game of Thrones.

Percy Jackson şi Olimpienii
Cronicile familiei Kane

-Rick Riordan

6 răspunsuri:
| qNesquik a răspuns:

Eu mi-am cumparat anul trecut cred Legendele Olimpului Zeii si apoi si Legendele Olimpului Eroii nu cred ca se aseamna aceste carti cu Jocurile Foamei + ca mai au si alte capitole dar nu am mai avut banii sa cumpar si restul, dar sunt foarte interesante si merita citite, imediat ce citesti o pagina te face sa te uiti mai departe mai departe ^.^ laughing

| Lothar a răspuns:

Citeste Winetou sau carti de Sven Hassel (are multe carti despre razboi dar foarte frumoase si comice)

| MCRgurl explică (pentru Teardrop):

Am citit Cronicile Wardstone si le iubesc pe toate.Preferata mea e Aliata Vraciului.Si voi incerca sa le cumpar si pe restul, iti multumesc mult.

| Constantin1963 a răspuns:

Buna! Poti citi cartea "Spulbera-ma" actionea se desfasoara tot intr-o lume distopica. Poti incerca si "Alegerea","Fata disparuta"sau"Sub dom"de stephen king, carti care mi-au placut mie. happy

| suffarstar a răspuns:

Citeste Stapanul Inelelor de J.R.R. Tolkien.