| georgiana1316 a întrebat:

Genul de carti de aventura cum ar fi : Jocurile foamei
ce recomandati?

2 răspunsuri:
| Syndre a răspuns:

Personal nu mi-au plăcut The Hunger Games, dar o să-ți recomand câteva serii în genul care chiar mi-au plăcut:
-A Song of Ice And Fire de George R.R. Martin
-The Night Angel Triology de Brent Weeks.
-Kingkiller Chronic de Patrick Rothfuss.
-The Farseer Trilogy de Robin Hobb
-LOTR de Tolkien
-The First Law de Abercrombie
-American Gods de Neil Gaiman
O lectură plăcută! happy

| MeltingStars a răspuns:

Buna happy iti spun niste carti care pe mine m-au captivat happy

-Numere de Rachel Ward (trilogie, primul il gasesti si in romana, celelalte doua numai in engleza, dar merita )
-Cronicile Spiderwick de Holly BLack si Tonny Diterlizzi(astea sunt 5 volume)
-cele 9 vieti ale lui Chloe King de Liz Braswell(trilogie)

mai poti incerca si Harry Potter, Divergent, The Maze Runner sper ca te-am ajutathappy spor la citit big hug