| Ralucaღ a întrebat:

Imi puteti da 10 titluri de carti de citit in vacanta, pentru clasa a 7 a?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Vezi aici: ...-3011.html

3 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Amintiri din copilărie de Ion Creangă
In vreme de război de I.L. Caragiale
Pașa Hassan de George Coșbuc
Coliba unchiului Tom de Harriet Stowe
Comoara din insulă de Robert Stevenson
20.000 leghe sub mări de Jules Verne și cam atât, dar poți să mai citești literatură universală happy

| policewoman16 a răspuns:

1.Morometii
2.Coliba unchiului Tom
3.Colt Alb
4.Baltagul
5.Heidi
6.Mara
7.Enigma Otiliei
8. Fluturi-volumele 1 si 2 (recent a aparut si volumul 3)
9.Scrisoare de dragoste
10. Budulea Taichii
Sunt carti foarte frumoase, usor de inteles, potrivite pentru varsta ta, ti le recomand cu increderea unei cititoare inraite. te pup!

| Ralucaღ explică (pentru policewoman16):

Nu sunt pentru mine laughing Eu sunt a 10 a. Doar ca nu stiam ce sa ii recomand unei prietene