| gabrielamaria39 a întrebat:

Imi puteti recomanda mai multe carti? Nu conteaza genul. Multumesc! Funda!

Răspuns Câştigător
| VannyFeiereisz a răspuns:

Demonii, Insemnari din subterana, Idiotul - Dostoievski (vei gasi raspunsuri la problemele existentiale din viata oricarui om in romanele lui Dostoievski).
Narcis si Gura-de-Aur / Lupul de stepa - Herman Hesse (surprinde prin limbajul deosebit)
Cvartetul din Alexandria (are 4 parti, Justin, Baltazar, Mountolive, Clea) - mi se par extraordinare, ideea principala a celor 4 parti este existenta concomitenta a doua parti total opuse intr-o femeie : sfanta si prostituata.

4 răspunsuri:
| maychanges a răspuns:

Vampirii din Morganville, Mandrie si prejudecata, Papillon, Fetele Galagher

| panciu2000 a răspuns:

Seria de carti Cantec de gheata si foc.
Primul volum se numeste Urzeala tronurilor.

| CelebrulAnonimmm a răspuns:

Http://www.elefant.ro/top100/carti
Uite de aici iti poti alege.

| Byana a răspuns:

Invitatie la vals, Scrisoare de dragoste si Elevul Dima dintr-a saptea, toate de Mihail Drumes.