Întrebare recomandată | Georgianaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Imi puteti recomanda niste carti motivationale? happy

Răspuns Câştigător
| AllForOne a răspuns:

'The Secret' de Rhonda Byrne (mi s-a părut foarte interesantă. S-a facut si un documentar dupa carte)
'Viata nu așteaptă...trezeste-te' de Lynn Grabhorn
'Gandesc deci câștig' de Joey Reiman
Si 'Exercițiu de echilibru' de Tudor Chirila mi s-a părut foarte utila. Cred ca am sa o recitesc

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite si nişte filmuleţe unele având subtitrare în română, altele nu:
https://www.youtube.com/user/TheMiro0r

Cât despre cărţi aştept un mesaj despre ce domeniu te-ar interesa.

| Dracoola a răspuns:

Da, vreo 2: Maxwell Maltz Psiho-cibernetica (desi ii zice asa este o carte motivationala), una dintre cele mai bune carti pe care le-am citit.
2. Covey - Covey eficienta in 7 trepte - are si lucruri bune in ea dar si naspa, pentru cele bune merita citita. Si inca una care nu stiu cat de mult se incadreaza, dar zic ca e ca pe acolo { Osho- Creativitatea.

| godtor a răspuns:

Buna Georgiana, poti incerca "Meditatia si viata cotidiana" de Geshe Rabten. O carte care te-ar putea motiva si inspira in viata, mult succes happy

| s3bycu a răspuns:

Putere nemarginita - Anthony Robbins
The secret- Rhonda Byrne
Magia - Rhonda Byrne
Secretele succesului - Dale Carnegie

Spor la citit! big grin

| BatmanDinSuperman a răspuns:

Despre Motivatie

| MihaiPlacinta a răspuns:

Seria Haryy Potter, big grin

| AvalohAlyn a răspuns:

Secretul,Magia si Puterea(toate de Rhonda Byrne)
Calatoria-Brandon Bays
Forta gandirii pozitive-Norman Vincent Peale
Inteligenta emotionala-Daniel Goleman
Poti sa-ti vindeci viata-Louise L.Hay
Povesti de viata care trezesc spiritul si deschid inima-Jack Canfield
Alchimistul-Paulo Coelho.

Succes.

| YouAreWhatYouRead a răspuns:

"Oscar și Tanti Roz" - Eric Emmanuel Schmitt.
E o carte motivațională, dacă vrei tu să fie, adică, pe mie una m-a făcut să conștientizez că trebuie să îi mulțumesc lui Dumnezeu că sunt sănătoasă. Mai mult nu îți zic, dar crede-mă, e superbă, plus că are vreo 80 de pagini, o poți citi într-o oră - 2 chiar și pe net.