| chocolate27 a întrebat:

Ce carti ati citit si mi le puteti recomanda?

10 răspunsuri:
| CartideCitit a răspuns:

Citeste recenziile de pe http://www.cartidecitit.ro si alege-ti ce carti ti se potrivesc. Lectura placuta!

| Natashha a răspuns:

Rosu si Negru; Cel mai iubit dintre pamanteni, Roxelana si Soliman; Enigma Otiliei; Enigma la mansarda; Maitreyi; La tiganci; Matase frantuzeasca; Femei; Cu ochii mintii;.etchappy

| florentinf a răspuns:

Prin sutele de carti pe care le-am citit cele mai bune si cele care m-au marcat si mi-au facut o perspectiva asupra viitori si a intregi realitati sunt :
-Omult invizibil de Wells
-David Copperfield de charles dickens, cartea asta ti-o recomand
-Alchimistul de Coelho ( am uitat cum il chema, parca paolo cohlio, am uitat ca, cartea era imprumutata )
Visele lui Einstein de Alan Lightman
-Si urmeaza sa citesc Ciocoi vechi si noi, si cartea asta ti-o recomand deoarece iti explica viata parvenitilor ( oameni saraci care au devenit bogatii si au uitat de unde au plecat precum Monica gabor, fosta Columbeanu )
-Calitati si defecte de numai stiu cine a scris-o, iti arata mici fraze, propoziti precum : Nu esti un om rau atat timp cat in lume este unul si mai rau decat tine, asta e ce-mi mai amintesc din cartea aceea.

| RazvanelStefanel a răspuns:

Pai Vrajitorul din Oz, Ocolul pamantului in 80 de zile, Eroii de la Termopile.

| Symonutzu a răspuns:

Uite mai bine la cartile scise de Joul Verne, cel maimmult mi-au placut. Sper sati placa si tie.

| ioana445 a răspuns:

Cateva carti care mi-au placut mie:
-Coliba unchiului Tom
-La Medeleni
-Lorelei
-Alchimistul
-Ultima noapte de dragoste prima noapte de razboi
-Invitatie la vals
-De veghe in lanul de secara
-Singur pe lume
-Micul Print

| Andr3Eaaaa a răspuns:

Toate cartile de Jules Verne si cartea Cei Trei Muschetari.Sunt de aventura dar si comice. Sper sa iti placa.

| lexiatanasiu a răspuns (pentru Andr3Eaaaa):

Am terminat de citit Insemnarile unei pustoaice. Este o carte absolut suuuper, captivanta si mai ales potrivita pentru vremurile acestea. O recomand tuturor celor care ar vrea sa citeasca o carte buna si nu stiu care. O gasesti aici - http://www.librex.ro/......8044-05-7. Astept cu nerabdare si urmatoarele volume!

| GiuliGiulia a răspuns:

Ceau... eu am citit Jurnalul unui pusti 1.2.3.4 si Insemnarile unei Pustoaice toate sunt superbe sincer eu le-am vazut in magazin si mi le-am placut enorm eu cred ca ti-ar placea :* Sper ca ti-am fost de ajutor :**

| MrRobert a răspuns:

Uite cateva carti frumoase:
-Micul Lord
-Singur pe lume
-Adventurile pe mare si pe uscat ale baronului de Von Muchhenoon
-Ciobanila
-Odisea
-Elada
-Ileiada
-Zei Greciei
-Cirearii(toate cele 5 volume)
-Castelui fetei in alb
-Unde fugim de acasa
Acestea mi-au placut mie, sper ca te-am ajutat!
Fundita!?