| anonim_4396 a întrebat:

Îmi puteți recomanda o carte care să vorbească despre durere și sacrificiu inutil?
O carte care să mă facă să plâng în hohote? Mulțumesc! Dau fundita.

7 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

O fată din bucăți.

| anonimg a răspuns:

Da, dar este durere si sacrificiu utile, folositoare, vitale chiar.
Citeste cartea "Hristos Lumina Lumii".
https://m.egwwritings.org/ro/folders/216

Nu este de folos nimanui sa se intristeze fara speranta. Pe cand intristarea dupa voia lui Dumnezeu aduce nadejde si pace in suflet.

| Teodora888 a răspuns:

"1984" de G. Orwell.

| unvecin a răspuns:

Am fost medic la Auschwitz, de Miklós Nyiszli.

| unvecin a răspuns:

Voi muri în libertate, Noble Alexander & Kay D. Rizzo

| Savina23 a răspuns:

Oscar si tanti Roz, Genoveva, Iudita, Ancora Speranței.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Doar un suspin (Anne Philipe), Vladimir sau Zborul Întrerupt (Marina Vlady). Ai mai putea citi "Arsa de vie" (Suad), Băiatul cu pijamale în dungi (John Boyne).