| Og-times_Funcky_1999 a întrebat:

Imi puteti spune niste traditi de craciun la englezi eu nu am gasit nimic pentru un proiect multumesc

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum n-ai gasit tu nimic...dar:
https://people.howstuffworks.com/......ld-ga3.htm

| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

Ar trebui sa gasesti, nu se poate sa nu fie. O chestie care mi-a placut de Craciun la americani a fost faza cu Elf on the Shelf, in traducere un elf pe un raft. Din 1 decembrie cand se impodobeste bradul pana pe 25, in casa parintii pun un elf special in diverse ipostaze, gen ca face oameni de zapada in bucatarie sau mananca fursecuri. Elful e "trimis " acolo ca sa ii supravegheze pe copii daca sunt cuminti sau obraznici.