| Iubesc Limonada a întrebat:

Ce imi puteti spune despre Germania?(traditi, obiceiuri, legende, imn etc.)
Dau fundita! Astept cat mai multe raspunsurihappy

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Sunt foarte punctuali, nu sunt deloc bârfitori, nu sunt înnebuniţi după modă, le place munca, sunt în general rasişti, naţionalişti. Citeşte Cântecul nibelungilor şi vei înţelege mai mult. Şi era să uit... sunt foarte curaţi : până şi ce aruncă la gunoi spală înainte.
Folosesc mult zahărul la mâncare, iar dulciurile lor sunt de calitate (ciocolata, prăjiturile, tot ce ţine de patiserie ).

| Klara a răspuns:

Au un imn tare fain numit Deutschland Uber Alles, desi nu sunt de acord...Germania nu mai are demult acea putere pe care o avea.
In rest, ce sa zic. Nemtoaicele sunt urate tare. Nemtii sunt civilizati si beau multa bere, mananca multi carnati si racnesc.
Evident, daca vrei si ceva legende ce tin de Germania, intereseaza-te de Hitler happy

| Iubesc Limonada explică:

Nu toate nemtoaicele sunt urate, unele sunt chiar dragutehappy

| eugem35 a răspuns:

Germania cu capitala la bon le plac carnati berea, este formata din landuri si au pretentia sa le vorbesti limba ciar dac stiu engleza sunt foarte reci nu sunt ca noi ospitalieri