| Amilie100 a întrebat:

Îmi recomandati si mie niste carti cam 12+ fff palpitante si interesante?

Răspuns Câştigător
| Retspih a răspuns:

Pai ar fi:
Harry Potter;
Ciresarii;
Divergent (toate cele trei serii);
Codul lui da Vinci e destul de palpitanta, doar ca nu prea e recomandata copiilor, sau cel putin asa mi-a spus doamna profesoara de limba si literatura romana.
Percy Jackson si Olimpienii.
Le-am citit pe toate si sunt palpitante, le gasesti pe orice site pe Google. Spor la cititwinking

4 răspunsuri:
| LucianaLucy55 a răspuns:

CS Lewis-Cronicile din Narnia, Paul Stewart & Chris Riddell - Cronicile Lumii de margine (Dincolo de pădurea întunecată, Vânătorul de furtuni), Angie Sage-seria Septimus Heap, Alan Gibbons - trilogia Legendeer (Umbra Minotaurului, Războinicii Corbului, Legiunea Vampirilor), Nancy Farmer-Marea trolilor, Katherine Roberts-seria cele 7 minuni, etc. Intră pe corintjunior.ro, rao-ficţiune copii şi tineri, Nemira junior, au cărţile pe categorii de vârstă.

| MarcelineSykes a răspuns:

Ferbonia si aventurile lui tom sawyer
funda?

| Amilie100 explică:

Ms

| elenaciubotaru a răspuns:

Daca nu le-ai citit:
-Calatoriilr lui Gulliver
-La Medeleni [nu-i chiar palpitanta]
-Morometii
-Harry Poter
-Ciresarii