| 174 a întrebat:

Imi spuneti si mie niste carti gen aventura (putin si dragoste sau politiste) care sa fie interesante?

6 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

''Ultimul mohican''-James Fenimore Cooper
"Contele de Monte-Cristo''-Alexandre Dumas
"Robinson Crusoe''-Daniel Defoe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oraşul borcanelor
3 în 1 smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca Philipp Vandenberg-A 5 a evanghelie, sau oricare alta scrisa de el.

| buhu a răspuns:

Pisicile razboinice de Erin Hunter (aventura)
Aproape casatoriti de Jane Castello(romantic)
Zece suspecti de crima de Ion Argeseanu (politist)
Lectura placuta! Sarbatori fericite!

| andreeaalexandra1995 a răspuns:

Ai putea incerca urmatoarele carti:
hotul de carti- markus zusak
sotia calatorului in timp-audrey nieffenger
intimidare-penelope douglas
funda? happy

| MurciaMurcia79 a răspuns:

Pai am citit niste carti super faine dar iti dau doar titlurile caci autorii nu ii stiu big grin dar nu are nimic pentru ca sunt niste carti foarte cunoscute! Cele mai tari carti din lume pe care le-am citit cu mare drag si nu ma mai puteam abtine din citit au fost 1. Dragoste in vremea holerei 2. Padurea spanzuratilor 3. Hotul de carti! Toate sunt foarte minunate ti le recomand cu incredere as sta si sa ti le povestesc dar acum trebuie sa plec in oras big grin dar te asigur ca daca le vei citi o sa iti placa....si daca te apuci citesteo prima oara pe Dragoste in vremea holerei big grin este cea mai tare...eu le-am pus in oridine dupa cat de mult mi-au placut si aceasa a fost cea mai super si chiar daca am citit-o parca imi vine sa o mai citesc odata de ce faina este, daca nu ma crezi intra pe google si cauta rezumatul la fiecare si vezi daca ti se potrviste! Bafta cu cititul si sper ca te-am ajutat!winking :* SARBATORI FERICITE!