| CLU a întrebat:

In puteti spune exprezii vorbe intelepte dar sa imi spuneti si de cine au fost spuse?
Dau funda

4 răspunsuri:
| Alex201938 a răspuns:

Am inteles ca un om poate avea totul neavand nimic si nimic avand totul. (M. Eminescu)
Omul intelept nu spune tot ce gandeste dar ce spune gandeste.( aristotel)

Daca ai mult rabdare poti sa muti muntii din loc, dar daca ai destula inteligenta, zbori peste ei ca e mai simplu. ( boris ivan)

Poti cauta pe net scrii pe google citate filosofize cu s ca multi scriu cu z si e o mare prostie si gasesti acolo mai multe eu ti-am dat doar cateva. Sper ca te-am ajutat. Funda? big grin

| dianuta99 a răspuns:

"Înainte de a arăta pe cineva cu degetul, asigură-te că ai mâinile curate." -Bob Marley

"Viaţa e un drum lung, cu multe indicatoare. Aşa că, atunci când goneşti prin ea, nu-ţi complica mintea; eliberează-te de ură, de răutate, de gelozii! Nu-ţi îngropa gândurile! Transformă-ţi viziunea în realitate! Trezeşte-te şi trăieşte!" -Bob Marley

„Cand o usa se închide, o alta se deschide; dar deseori ne uităm atât de mult la ușa închisă că nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi." - Hellen Adams Keller

"Fa ceea ce ti-este teama sa faci, iar teama va disparea cu siguranta". -Ralf Waldo Emerson

"Nimeni nu s-a nascut sa fie ceva sau cineva anume. Trebuie sa ne formam noi insine pentru a fi ceea ce vrem sa fim" -Franc Bettger

"Nu trăi ca să-ți fie simțită prezența, ci ca să-ți fie simțită absența." -Bob Marley

Mai multe pe: http://www.citatecelebre.net/