| mafi5 a întrebat:

Dau fundita pentru cele mai intelepte vorbe pentru a lasa pe cine sa se lase de fumat!

Răspuns Câştigător
| roxana19 a răspuns:

Si eu fumez, si eu am incercat sa ma las de fumat.Nu cred ca sunt cea mai buna la astfel de sfaturi da cred ca ai putea sa mananci niste seminte cand cei din jurul tau fumeaza sau cand "iti vine sa fumezi.Incearca cu bomboane pe bat sau alte dulciuri.Consulta si site-ul www.help-eu.ro Bafta!

19 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Vorbe? Un singur cuvant tradus in fapta este cheia problemei fumatului: VOINTA! Ai vointa sa nu le mai cumperi, sa nu le mai aprinzi!

| Vizitiul a răspuns:

De ce sa arzi banii pentru a-ti distruge sanatatea, mai bine ii strangi si-i folosesti in scopuri contructive si nu distructive. Spune-i ca in 10 ani de zile fumeaza pretul unui logan nou cu toate dotariile.

| AidaAmaranta a răspuns:

Daca ai ambitie, poti face orice pe lumea asta... iar daca nu ai te pierzi ca si acu in fan.

| sasha a răspuns:

Nu ai cum sa te lasi de fumat pentru ca iti zice cineva, te poti lasa de fumat de dragul cuiva, de exemplu eu nu mai fumez pentru ca pe prietena mea o deranja sa miros a tigara si nu-i placea m-a rugat de multe ori sa ma las pana cand mi-a zis ca am de ales intre ea si tigari si voi ce credeti ca am ales? pe ea logic, mia- fost greu dar mno pentru dragoste faci orice tongue laughingwinking

| smaranditza a răspuns:

Te iubesc si vreau sa fim mereu impreuna; cu plamanii "bombardati" nu vom avea prea mult timp impreuna...Deci,alege viata si nu mai fuma!
Poate ca nu sunt cele mai intelepte, dar ar putea fi convingatoare.
Desigur, ar mai fi :iti scurtezi viata; iti miroase gura si e scarbos; banii dati pe tigari pot fi folositi altfel, mult mai eficient; etc, etc
alege tu!

| eu..sh doar eu a răspuns:

AMBITIA.singurul cuvant necesar pentru acest viciu.
eu una asa credbig grin

| VacaVacuta a răspuns:

Ne-am apucat de fumat ca sa parem mai maturi. De ce sa nu renuntam din acelasi motiv?

| ines a răspuns:

Sa te lasi de fumat trebuie vointa nu vorbe.Eu una nu cred an vorbe ci an fapte.

| Pijamale a răspuns:

O imagine spune mai mult decat o mie de cuvinte :
http://www.ohgizmo.com/wp-content/uploads/2006/06/avisodetecho.jpg
;;)

| andreiano a răspuns:

Trebuie să îi spui mai pe ocolite:,, Dragă, dacă fumezi faci cancer, îţi putrezesc plămânii şi mori în chinuri groaznice!"

Completare la ce a spus alex23: Dacă nu fumezi, mori sănătos!

| RUMBURAK a răspuns:

Vrei sa traiesti cu noi sau sa mori cu ele!

Răspuns utilizator avertizat
| Byclick a răspuns:

De ce sa dai bani pentru ceva ce nu iti face bine, nu iti place si mai iti pierzi si timpul. Multi oameni s-au lasat de fumat din cauze financiare.

| alexH a răspuns:

Sa fim seriosi.
Daca fumezi, mori. Daca nu fumezi, tot mori. Traieste asa cum vrei.winking

| Ally_8613 a răspuns:

Tigarile sunt ca un drog si provoaca dependenta. e forte greu sa te lasi.si eu l-am convins pe prietenul meu sa se lase. a fost greu dar a facut asta de dragul meu pentru ca stie ca nu sport fumul d tigari. sfatuieste-l sa mearga la un medic sa isi faca o consultatie la plamani iar daca asta nu il pune pe ganduri. spune-i ca te deranjaza.si nu ii da pace. da-i tot felul de exemple urate etc. spune-i ca nu e dloc mai interesant ca fumueaza.nu iese in evidenta cu nimic.ba chiar daca nu ar mai fuma ar fi ceva.si atunci ar fi "apreciat"ca s-a putut lasa.ar trebui sa fie el.sa nu fie ca ceilalti care fumueaza.sa fie mai original.sa isi doveasca in primul rand lui ca se poate lasa si ca poate trai si fara tigari.sa-si demonstreze ca el conduce viiciul nu viiviul pe el. sper sa mearga.la mine a mers.

BAFTA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai nevoie de nici un cuvintel fie el intelept sau nu. N-ai nevoie decit de hotarire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu m-ati convins, fug la o tigara!

Scuze nu am inteles intrebarea!

| angelina_1424 a răspuns:

Buna pai ca sa lasi de fumat iti spun eu cum am reusitlaughing cam ciudat, dar a mers pana acum am deja 2 saptamanalaughing toata ziua manank seminte de orice fel si bomboane. Sper sa mearga si la tine. Sper ca ti-am fost de folos