| luce20022 a întrebat:

Merita sa citesc cartile,, Jurnalele vampirilor" de L.J. Smith chiar daca am privit deja serialul? dau funda pentru un raspuns argumentat si care ma va ajuta

4 răspunsuri:
| Minnie_Kitty_1999 a răspuns:

Da merita sa citesti cartile pentru ca nu se compara cu serialul deoarece sunt niste diferente intre carti si serial cum ar fi niste personaje sau locul in care se petrece actiunea...Plus ca serialul nu s-a terminat...in toamna incepe sezonul 7. Poti vedea toate sezoanele de pana acum online subtitrate (1-6) pe 990. Ro.
Sper ca te-am ajutat... funda?

| AndreeaIM a răspuns:

Si eu ma uit la serial de cativa ani, si intr-o zi m-am decis sa citesc si cartie si am citit-o pe prima si pe mine sincer nu m-a atras asa tare. Poate pentru ca stiam deja cam despre ce e vorba, si in cartile originale sunt cateva diferente.Si nu am mai continuat sa le mai citesc, poate daca mai intai citeam cartile ma facea continui seria. Ma rog asta e din punctul meu de vedere.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rasoh God cu siguranta! La 12 ani fix asa gandeam iar gand am citit cartea asta iar apoi am privit filmul si am comparat si mult mai interesant a fost pentru mine, ma rog depinde si de persoana, eu la varsta aia eram "maricica" happy dar depinde siide carte! Cartile simple" poate e mai interesant sa vizionezi filmul da eu le citeam de nevoie pentru scoala, ca ma rog imi placea sa fac lucrurile asa cum "trebuie" happy. Odata ce am inceput sa citesc carti de genu' jurnalul vampirilor s i vampirii sudului mai interesant pentru mine a fost sa le citesc. Succes sper ca ai inteles ce am vrut sa spun pentru ca scriu pe telefon si ma si grabescwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si scuze pentru "ra" -ul de la inceput. Am omis sa scriu asta:nu uita majoritatea filmelor sunt facute dupa cartile originale si se pot omite anumite lucruri sau sa fie diferite dar in cartea originala e totul exact cum ar trebuiwinking