| Erica2018 a întrebat:

deci vara asta am citit toate Jurnalele lui Stefan si acum ma gandeam daca ar merita sa citesc si Jurnalele Vampirilor.Intrebarea mea este daca cartile Jurnalele Vampirilor sunt interesante si merita sa le citesc?

Răspuns Câştigător
| Rose123 a răspuns:

Salut!
In primul rand, este foarte bine ca ai citit "Jurnalele lui Stefan" inainte de a citi seria originala fiindca astfel actiunea va avea mai multa logica(cel putin in cazul meu asa a fost).
Merita sa citesti seria originala!
Sunt niste carti in care realul se impleteste cu fantasticul, in care fiecare detaliu(oricat de mic ti s-ar parea la un moment dat) are rolul lui bine stabilit in roman. Suspansul nu lipseste, iar seria "Jurnalele Vampirilor" de L.J.Smith este una dintre favoritele mele :-)
Lectura placuta!

4 răspunsuri:
| ღSuzyღ a răspuns:

Ti le recomand sunt foarte bune, eu l-eam citit si le ador si daca iti plac felul acesta de carti iti mai recomand si cartea Nu plange sub clar de luna este preferata mea, sper ca te-am ajutat happy

| melania123 a răspuns:

Buna...deci serios eu le-am citit in clasa a8a si mi-au placut de minune si eu ti le recmnd sa le citesti.
Bafta la citit si te pup, sa ai grija de tine

| ioanamaria98 a răspuns:

Merita cu adevarat. Am citit toate cele 8 volume si sunt fantastine. Citestele si tu.

| ioanamaria98 a răspuns:

Merita cu adevarat. Am citit toate cele 8 volume si sunt fantastice. Citestele si tu.