| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa citesc: Însemnări din subterană de Dostoievski?

13 răspunsuri:
| Deaad a răspuns:

Nu am citit Insemnari din subterana, vreau sa o citesc, dar iti recomand orice carte de Dostoievski.

| Deliiiia a răspuns:

Hm... depinde ce ai citit pana acum. Cand m-am apucat de Dostoievski am inceput cu ea si nu m-a prins foarte tare. Bine ca la sfarsit n-am regretat nicidecum ca am citit-o, dar pe parcurs e foarte obositoare, in sensul ca insista foarte mult pe psihologia celui din inchisoare si nu pe intamplari si evenimente. Din operele lui cel mai mult mi-a placut Idiotul.

| Horusss a răspuns:

Depinde de cata experienta ai cu cartile, sa stii ca nu toti reusesc sa i-l inteleaga pe Dostoievski din prima, eu imi aduc aminte când am citit prima carte scrisa de el adica "Crima si pedeapsa" nu am reusit sa ajung la esenta cartii, abia dupa ce am recitit-o dupa ceva timp am reusti sa o inteleg pe deplin.

Răspuns utilizator avertizat
| Cristina47hdg a răspuns:

Merita sa citesti orice e scris de un clasic. Clasicii sunt cei mai minunati scriitori