| anonim_4396 a întrebat:

Nu v-ar placea sa existe o platforma unde sa putem discuta despre carti? (sincer nu stiu de una de felul asta, mie unul mi-ar placea sa existe macar un forum de genul, daca stiti vreunul, as vrea sa stiu si eulaughing )

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe Facebook sunt multe grupuri care au tematica pentru carti si lectura

https://ro-ro.facebook.com/groups/cartidecitit/
https://www.facebook.com/groups/515513522451945/
https://www.facebook.com/groups/431438233545585/

iar la nivel international sunt:
www.goodreads.com
www.booklikes.com

10 răspunsuri:
| adeluna a răspuns:

Goodreads.com

| Cameliapantiru a răspuns:

Mie îmi plac cluburile de lectură, cu întâlniri lunare. Particip la un astfel de club de peste doi ani.

| Clytia a răspuns:

Chiar mi-ar plăcea! Văzusem o glumă pe tema asta:
"Un prieten: știi o carte bună?
Eu: Sigur ești pregătit pentru conversația asta?" happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Clytia):

Eu cand recomand o carte buna fara sa mi se ceara parerealaughing)

| Clytia a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă simt. Eu și dacă văd că persoana respectivă nu prea e interesată de subiect, tot continui. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Clytia):

Inca n am patit sa imi dea cineva cu seen la ceva de genul, in sensul sa nu fie interesat, imi zic ca o sa o incerce, si eu ma multumesc si cu atat... chiar daca stiu ca nu o sa o facalaughing

| Clytia a răspuns (pentru anonim_4396):

Am o prietenă, mai mică decât mine ce-i drept, care urăște să citească, a citit o singură carte și pe aia în silă. Mai demult, tot încercam eu să-i explic cât de captivant poate fi universul cărților. Acum, îi vorbesc despre cărți numai să o amăgesc și enervez în același timp. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Clytia):

Saracuta de ealaughing
E traumatizata

| Clytia a răspuns (pentru anonim_4396):

Își merită soarta dacă nu vrea să citească. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Clytia):

Si asta e adevaratlaughing