| Alexa16M a întrebat:

"O scrisoare pierduta" de I.Luca Caragiale are narator? happy

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Are dramaturg, nu narator! Dramaturgul nu povestește faptele, ci le lasă să se desfășoare în fața (cititorului) spectatorului. Deci, ideile, atitudinea si sentimentele autorului vor fi deduse de cititor-spectator în urma lecturării textului, eventual a vizionării spectacolului.

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Unde naiba ai vazut tu text DRAMATIC (teatru, adica) sa aiba narator?

| BlackRaven45 a răspuns:

Nu,nu are.

| lanadelsex a răspuns:

Nu are narator, e piesa de teatru.

| EllaEllla a răspuns:

Cred ca nu.