| nicusor123 a întrebat:

Puteti sa.mi faceti si mie o scurta descriere a cartii "Mistery" de Stephen King? Cei care au citit ce parere aveti de carte?

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

"Mistery" sau "Misery"?
Si...ce intelegi prin "descriere a cartii"? Ca eu inteleg ca vrei sa stii format, dimensiuni, culorile copertii, numar de pagini. Asta ar fi descrierea. Asta vrei, sau rezumat? Ca nu-i totuna.

| MegamortX a răspuns:

Cartea se numește Misery și, crede-mă, dacă ți-o povestim noi, o să își piardă tot farmecul. Ia și citește-o, nu o să te plictisească.
În mare, e vorba despre un scriitor celebru și o psihopată. E mai bine să afli singur ce se va întâmpla între ei doi.