| IonutPetre12 a întrebat:

Recomandari de Carti cat mai sadice si scurte?

Răspuns Câştigător
| Erik55 a răspuns:

A trecut ceva timp de cand am terminat de citit triologia. Este vorba despre un tanar rebel si viata lui haotica plina de alcool, sex si viziunea sa despre lume, viziunea mi s-a parut din multe puncte de vedere fascinanta. In rest, recunosc ca nu este prea mult sadism. De asemenea iti recomand operele lui Stephen King, in triologia Sange Satanic este amintita o scena din cartile lui Stephen King in care o fata era legata in ceva lanturi sau catuse, nu mai stiu sigur, si a reusit sa scape folosind ca lubrifiant propriul ei sange. Stephen King este un rege al cartilor horror in acest moment, nu am citit, dar am vazut cateva din filmele a caror sursa sunt cartile lui Stepen King, recomand.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Codul Penal.

| Apokales a răspuns:

Triologia Sange Satanic, nuvela Alexandru Lapusneanu si Ivan cel Groaznic.

| IonutPetre12 explică (pentru Apokales):

Deapre ce e vorba in sange satanic?

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns:

George Orwell - „1984"
Practic ce o să ne aștepte în viitor dacă lumea va continua să se îndrepte în direcția unde se îndreaptă.

| Elena31Eleonora a răspuns:

Coraline _Neil Gaiman
Cartea cimitirului _Neil Gaiman
... Atâtea știu, sunt mai mult de copii, dar sunt foarte sadice si interesante, chiar de groază, sunt chiar Horror, nu glumesc.

| Erik55 a răspuns:

Trilogia "Jocurile Foamei"
Sunt 3 dintre cele mai interesante si captivante carti pe care le-am citit.
prima carte e scurta si destul de sadica spun eulaughing
ai aici un scurt rezumat al primei carti: https://blogulresponsabil.wordpress.com/......ger-games/